YAYA RAMEN

2023

USŁUGABRANDING / WWW / TONE OF VOICE / PHOTO / ILUSTRACJALINKyayaramen.pl

YAYA to świątynia wszystkich, którzy kochają ramen! Naszym zadaniem było stworzenie oraz poprowadzenie marki, która wpisze się na dobre w kulturę 'ramen house' w Polsce. Od początku miało być smacznie i z jajem! Od początku wiedzieliśmy też, że chcemy stworzyć oryginalne miejsce z brand hero w centrum identyfikacji wizualnej.

yaya ramen zielona góra branding logo kingslayer studio

Nazwa? Ramen i jajo tworzą zazwyczaj jedność, tak więc mieliśmy dobry punkt zaczepienia. Dzięki małej zabawie pisownią padło w końcu na YAYA RAMEN. Brand Hero marki to nikt inny jak Hakai - ramenowy kicur szczęścia. Autorskie ilustracje przewijają się w identyfikacji, a na nawet na ścianach w lokalu. Hakai pręży się na dobry vibe i odjechane kluski - wiadomo! Inspiracją dla tego koteła był oczywiście Maneki Neko, który jest symbolem szczęścia oraz dobrobytu w krajach Azji.

W Brand Identity chcieliśmy, aby prosty i kontrastowy wizerunek dopełniały soczyste zdjęcia dań i dobry content video. Na wejściu do lokalu wita Was wielki neon z 'YAY'em', a nieco dalej wyraziste listwy LED oraz naturalne drewno. Menu lokalu to minimalistyczna karta, która w jasny sposób miała wytłumaczyć odbiorcom zawiłości krążące wokół kultowych dań. Tone of Voice marki jest pełne luźnych sloganów, które wpisują się w kulturę ramen house'u. Zadbaliśmy również o brand strategy, apparel i landing page, który pozwala na stały kontakt z odbiorcami.