DIABLO CHAIRS

2023

USŁUGABRANDING / WWW / TONE OF VOICE / DIGITALLINKdiablochairs.com

Kiedy zostaliśmy poproszeni o stworzenie Brand Identity dla jednego z najpopularniejszych producentów foteli gamingowych na świecie, wiedzieliśmy, że będzie to jeden z najważniejszych projektów w naszym portfolio. Diablo Chairs to niezwykle dynamicznie rozwijająca się polska marka, która chciała wyjść poza gaming. Naszym zadaniem było stworzenie systemu identyfikacji wizualnej oraz poprowadzenie strategii marki tak, aby kierowała swój przekaz nie tylko do graczy, ale i szeroko pojętych twórców.

Na początku opracowaliśmy Tone of Voice oraz Key Visual dla młodzieżowej i dynamicznej marki, która zachowuje jednak znane wszystkim 'rogi'. Uprościliśmy ogólny sznyt znaku, podkreśliliśmy jego elementy charakterystyczne oraz poprawiliśmy proporcje. Zabieg ten miał na celu uwolnienie wizerunku oraz wprowadzenie go do kreatywnego świata nastolatków. Key Visual Diablo to grunge'owe tekstury, autorskie doodle, spójna typografia oraz wysokiej jakości lifestylowe zdjęcia przedstawiające szeroko pojętą kulturę młodzieży. W Tone of Voice postawiliśmy na kreatywny bunt, młodość, odwagę oraz odrobinę rock'n'rolla.

Zależało nam również na tym, aby nowa odsłona strony internetowej oraz e-commerce, nabrała charakteru. Digital content to wyraziste reklamy, których nie da się nie zauważyć w social mediach. Na wielu z nich widnieje hasło "Show them...", które stało się motywem przewodnim nowej identyfikacji wizualnej.