VISIT ZIELONA GÓRA

2019

USŁUGABRANDING / PHOTO

Jak zwykle, naszą pracę rozpoczęliśmy od przeprowadzenia kilku burzy mózgów, głębokiego researchu i wypiciu kilku ekspresów kawy. Dzięki ścisłej współpracy z VISIT szybko pojawiły się inspirujące wnioski, na których bazie przystąpiliśmy do pracy. Od samego początku zależało nam na tym, aby forma tej identyfikacji była bardzo mocno związana z miastem i jego historią.

Stworzyliśmy więc znak, którego głównym punktem jest budynek domku winiarskiego Augusta Gremplera z 1818 roku, część dzisiejszej Palmiarni. Między jego proporcami znalazł się symbol, którego kształt nawiązuje do Złotej Łączy – strumienia, wokół którego powstała osada nazwana później Zieloną Górą. Kolejnym widocznym detalem są winne wzgórza otaczające Palmiarnię. Następnym elementem jest słońce – symbol szczęścia i powodzenia. Zagadkowy “X” zamknięty w prostokącie jest alegorią celu wyznaczonego na mapie – celu, którym jest Zielona Góra. Wszystkie symbole zamknięte są w kształcie nawiązującym do herbu Zielonej Góry.

Po znaku przyszedł czas na stworzenie systemu komunikacji, który tchnie w nasze logo życie i nada mu odpowiedniej wartości. Kolorystykę marki opracowaliśmy wykorzystując barwy znajdujące się w herbie Zielonej Góry. Zaprojektowaliśmy ilustracje, które wg nas oddadzą ducha Zielonej Góry i pozwolą na tworzenie ciekawych, marketingowych form. Po opracowaniu tych podstaw przeszliśmy do przygotowania podstawowych materiałów reklamowych dla marki, czego efekty widzicie poniżej.