blog design grafika

Temat dotyczy przede wszystkim grafików, specjalistów od kreacji i designerów, ale nie tylko, bo chyba każdy za dzieciaka miał w rękach kredki. Czy pamiętacie to błogie uczucie wolności twórczej? Czas nie gonił, liczył się tylko sam proces. Można by rzec, że brakowało tylko soundtracku Hans'a Zimmer'a. Czasy się zmieniają i żyjemy w innym tempie, przyzwyczajeni do natychmiastowego dostępu do informacji, zapominamy właśnie o tym 'błogim stanie'.

Niestety, wielu osobom wydaje się, że charakterystyka pracy twórczej jest podobna do obsługi pliku excel'a i tabelek. Każdy, kto miał styczność z kreacją wie, że ten proces jest zależny od wielu czynników, ale najbardziej od uczucia, które go odpala. Możemy spędzić nad projektem całe godziny i nie stworzyć nic sensownego, a czasami jest to moment i musimy 'rysować' na serwetkach. Takie historie świat brandingu również zna. Dlatego ważnym elementem, wśród codziennych projektów, jest grafika twórcza. Ta wolna, bez granic i presji czasu. Na szczęście można znaleźć jej miejsce również w kreacji marki lub wykorzystać w 100% jako nasz sposób na zarabianie.

blog design grafika

Z grzeczności zacznę od zaprzyjaźnionego Sanaa Studio z Wrocławia. To dwójka młodych ludzi, która wykorzystuje swój talent, jako sposób na życie. Dawid rysuje naprawdę świetne rzeczy, a następnie potrafi je jeszcze wydziarać. Justynka z kolei jest zaprawioną w boju charakteryzatorką. Oprócz tego Sanaa to make up, fotografia i warsztaty artystyczne. Polecamy sprawdzić ich pracę na facebook'u.

blog design grafika

blog design grafika

W naszym studio wolność artystyczna jest bardzo ważnym elementem. Czasami są to projekty takie, jak dla sieci Mr.Donut lub Pub'u Szachmat, gdzie mieszamy grafikę ze sloganem marki, a czasami jest to zwyczajna odskocznia. Dobrym przykładem był również projekt #superheromonday, gdzie ludzie wymyślali swojego superbohatera, a my tworzyliśmy go, korzystając jedynie z tabletu i rysika od Apple.

blog design grafika

blog design grafika

Zasada jest prosta. Trochę jak manifesto z filmu Columbiana 'Never forget where you came from' A tak na serio - kredki i dzieciństwo. W designie można się bawić i czuć dobrze jak za dzieciaka. Tworząc, pamiętamy o tym co fajne.

K.

o.