identyfikacja branding logo

Industrialne wnętrza, dobra muzyka, świetny wybór wytrawnych trunków i przede wszystkim wspaniała kuchnia. Wszystko to było w ofercie restauracji od pierwszego dnia, jednak La Tulipe Noire nie było pierwszym wyborem na romantyczną kolację lub rodzinny obiad jeszcze nie tak dawno temu. Po prostu nie mówiono o tym miejscu na tyle, na ile zasługuje. Tym samym, nasze Studio stało przed nie lada wyzwaniem. Od samego początku wiedzieliśmy, że problemem nie jest sam wizerunek, lecz brak kompleksowego podejścia w komunikacji wizualnej z klientem. Tzn. Skąd pochodzi nazwa lokalu? Co oferuje kuchnia i co trzeba koniecznie spróbować, dlaczego na bramie wjazdowej jest czerwony tulipan skoro... no właśnie.

identyfikacja branding logo

la tulipe noire

Na początku zaczęliśmy od nowej karty menu. Nowego i czystego designu w materiałach promocyjnych oraz info-grafikach. Bardzo ważnym elementem stała się autorska fotografia. Kierowaliśmy się prostą zasadą - Jeśli potrawy, które serwuje kuchnia są wyjątkowe - pokaż to! W ten sposób zaczęliśmy opowiadać historię przyjaciół, którzy tworzą La Tulipe Noire. Zrezygnowaliśmy z jakichkolwiek zdjęć stockowych, a na pierwszej stronie karty menu odpowiadamy na pytanie: kim są ludzie, którzy tworzą to miejsce! Następnie nadaliśmy kształt wyjątkowej karcie Chef's Choice menu, gdzie znajdziecie potrawy polecane przez szefa kuchni. La Tulipe Noire to przede wszystkim pierwsza w Zielonej Górze restauracja sous-vide. To nowoczesna forma gotowania, która szturmem zdobywa świat. Tą metodą przygotowuje się warzywa, owoce, mięsa, ryby, owoce morza i wiele innych. Tak przygotowane potrawy są zawsze nasycone naturalnym aromatem oraz zachowują wszelkie walory smakowe. Nie tracą wartości odżywczych, witamin ani przeciwutleniaczy, które zazwyczaj w dużej mierze traci się w toku tradycyjnego gotowania w wodzie, smażenia czy pieczenia. Ponadto, restauracja korzysta wyłącznie z usług lokalnych hodowców i producentów żywności.

identyfikacja branding logo

Ostatnim etapem było stworzenie strony internetowej, która spełnia dzisiejsze standardy mobilności i podkreśla charakter tego miejsca. Zadbaliśmy również o reklamę imprez okolicznościowych, trunków dostępnych w lokalu oraz zaprojektowaliśmy nowe vouchery podarunkowe. Wiedzieliśmy, że kolacja w takim miejscu będzie niebanalnym pomysłem na prezent. Jednak jedną z najpopularniejszych ofert restauracji jest #lunchmenu. Od poniedziałku do piątku, od godz 12:00 jest to jedyne miejsce, gdzie za cenę 20 złotych zjecie lunch składający się z dwóch dań, przygotowanych przez jednych z najlepszych kucharzy w Zielonej Górze. Już jesteście głodni? A to jeszcze nie koniec!

K.