agencja reklamowa grafika

Jako zapaleni fani motoryzacji jak co roku wyruszyliśmy na targi Poznań Motor Show 2016. Relację-foto z tego wydarzenia chcieliśmy, tym razem zaprezentować Wam z nieco innej perspektywy. Nie będziemy skupiali się na nowych modelach poszczególnych marek lub pięknych hostessach (chociaż o tym trochę na końcu :), ale na jednym konkretnym aspekcie w projektowaniu aut. Mówi się, spójrz mi w oczy a powiem Ci kim jesteś. Podobnie jest z wyglądem każdego samochodu. To jego 'oczy' są jedną z najważniejszych części design'u, która powoduje, że podoba nam się konkretny model. Trend ten był obecny w motoryzacji odkąd technologia pozwalała na pochylenie się nad kształtem reflektorów. Gdy spojrzymy wstecz jednym z pierwszych skojarzeń 'kosmicznych lamp' będzie Cadillac, Dodge a później Citroen. Ciekawostką jest, iż za czasów komuny, Polacy nie mieli możliwości produkcji reflektorów w innym kształcie od koła, ponieważ technologia ta była niedostępna.

reklama zielona góra poznań

Podobnie jak kobieta podkreśla rzęsy, usta i nogi, tak producenci samochodów od zawsze starają się aby ich marka była rozpoznawalna po reflektorach, klamkach oraz kształcie grill'u. Wyścig kto pierwszy ten lepszy, zaczął się na poważnie od momentu wprowadzenia reflektorów w technologii LED do samochodów codziennego użytku. Światła do jazdy dziennej stały się kolejnym elementem podkreślającym wygląd samochodu. Na początku była to marka Audi, następnie BMW oraz Mercedes. Dzisiaj technologia ta stosowana jest powszechnie u wszystkich producentów aut klasy średniej oraz wyższej. Reflektory są niewątpliwie elementem, które nadają samochodom cech ludzkich i trudno dziś pomylić Audi z Mercedesem.

reklama agencja reklamowa

targi reklama

Podczas tegorocznych targów Motor Show w Poznaniu, nie sposób było nie zauważyć jak LED'y wyróżniają daną markę samochodów. Przyjemne dla oka oraz praktyczne, sprawiają że samochód wygląda futurystycznie. Future is now! można by rzec :) Aby podkreślić prestiż, Mercedes w swoich lampach stosuje diody, które lśnią niczym kamienie Svaroskiego. Volvo postawiło na kształt strzały, oraz jednolite światło, a nowa linia luksusowych Citroenów DS nawiązuje do litery D. Ponadto standardem staję się oświetlenie LED'owe wewnątrz pojazdu. Dzięki tej technologii możemy dostosować kolor oświetlenia wnętrza tak aby współgrał z naszym charakterem. Pytanie co dalej? Audi proponuje już technologię MATRIX LED, która korzysta z kilku sekcji diod o różnej mocy, ponadto podczas prezentacji nowego conceptu zaprezentowano rozwiązanie z użyciem wyświetlacza OLED. Technologia Swarm pozwala na nie tylko sygnalizację, ale również wyświetlanie różnego rodzaju informacji z tyłu pojazdu. BMW stawia na reflektory laserowe, które są oszczędniejsze, lżejsze i mniej męczące dla ludzkiego oka. Warto również dodać że ich koszt w modelu i8 to dodatkowe 41 000zł. Taaa...

studio graficzne

Co do Pań na tegorocznych targach, to jak co roku różne Panie stoją przy różnych markach. Nam osobiście podobało się stoisko Volvo. Wszystko z klasą bez zbędnej pruderii :) Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi. Do następnego!

K.